18-106 Turośń Kościelna
ul. Białostocka 4a
tel. 85 650 52 10
sekretariat@zs.turosnkoscielna.pl

e.chrabolowska@zs.turosnkoscielna.pl

 

Każdy z nas może być masterchefem – 24.04.2018 r. szkolne warsztaty kulinarne w Zespole Szkół w Turośni Kościelnej.

Jaką przyjemność dawałoby jedzenie, gdyby było pozbawione smaku i zapachu? Smak i zapach to zmysły, które uczyniły z kuchni dziedzinę sztuki, rodzącą duże i małe arcydzieła.

O tym i innych sekretach gotowania mogli dowiedzieć się uczestnicy szkolnych warsztatów kulinarnych zorganizowanych w Zespole Szkół w Turośni Kościelnej. Pod czujnym okiem szefa kuchni p. Mateusza uczniowie klasy VII rozpoznawali  i nazywali przyprawy, nie była to łatwa sztuka, niektóre z nich  kusiły smakiem, niektóre zapachem czy też kształtem. Uczestnicy spotkania wnikliwie  śledzili jak mistrz kuchni przyrządza pastę twarogową, która później stała się postawą do tworzenia  finger –food.

 Przyszedł w końcu czas na prezentację  oraz degustację potraw, na tę część została poproszona p. dyrektor  Ewa Chrabołowską. Każdy uczestnik czuł dumę i satysfakcję z własnoręcznie zrobionej  kanapki bankietowej.

Gotowanie, jak każda nauka  musi być przede wszystkim zabawą. Wtedy łatwiej wpada do głowy i zostaje tam na dłużej  - zapewne  dziś tak było.

„Powiedz mi a zapomnę, Pokaż mi a zapamiętam,

Daj mi zrobić - będę wiedział”- pod takim hasłem przebiegała

 II część  szkolnych warsztatów kulinarnych w naszej szkole pod kierunkiem szefa kuchni - p. Mateusza.

Zwykło się mawiać, że wspólny codzienny posiłek powinien być centrum każdego życia rodzinnego. Skoro tak, dlaczego by nie pójść o krok dalej - a raczej krok wcześniej - i nie przenieść tej dobrej praktyki na przygotowanie posiłku w szkole  z rodzicem. Uczniowie naszej szkoły mieli taką możliwość  wspólnego przygotowania z rodzicem aromatycznego kremu z marchwi z  jabłkiem i cynamonem, czy też owocowej galaretki, która po wylaniu na blachę w ciągu minuty  zmieniała swoją konsystencję. Z wielkim zaangażowaniem przez rodziców i dzieci  przygotowywane były produkty na owocowy deser z melona i kalarepy.  Aromaty, zwłaszcza zapach cynamonu  czy też goździków oraz  duszonych śliwek roznosił się po szkolnej stołówce. W końcu przyszedł czas na wspólny posiłek – jak w domu.

Mamy nadzieję, że  warsztaty  rozbudziły  pasje  kulinarne  zarówno wśród uczniów jak i rodziców.

Dziękujemy panu Mateuszowi Kozłowskiemu za przeprowadzenie w naszej szkole szkolnych warsztatów kulinarnych.