18-106 Turośń Kościelna
ul. Białostocka 4a
tel. 85 650 52 10
sekretariat@zs.turosnkoscielna.pl

e.chrabolowska@zs.turosnkoscielna.pl

 

"Tradycja narodowa to coś, 

co naród pielęgnuje i to, co żyje 
w Naszych sercach od wielu pokoleń" D. Starzyk - uczeń 3 a gim.

Dziś od rana naszą szkołę ogarnął wielki duch patriotyczny. Za sprawą Legionu Wschodniego dzieci i młodzież Zespołu Szkół zaczęła wielkie świętowanie. Rozmawialiśmy o ważnych wydarzeniach historycznych naszej Ojczyzny. O ponad 100-letniej niewoli i chwili odzyskania wolności. Dowiedzieliśmy się o tym, że stryj pana Adama Kozielewskiego (archeologa) był założycielem ZHP i twórcą hymnu harcerstwa. Podczas spotkania odbył się również konkurs, w którym mieliśmy wyjaśnić, czym jest dla nas tradycja. Legion Wschodni zaprezentował także swoją misję i różne rodzaje broni z czasów współczesnych i dawnych. Mogliśmy m.in. zobaczyć oryginalny nóż Cichociemnych. Kilku nawet uczniów wzięło udział w ćwiczeniach musztry. Bardzo dziękujemy uczniom Liceum Mundurowego WSAP i panu dr Leszkowi Słowickiemu, panu Adamowi Kozielewskiemu, panu Jackowi Nitkiewiczowi i Pani Ewie Malesz za wspaniałą lekcję historii.