18-106 Turośń Kościelna
ul. Białostocka 4a
tel. 85 650 52 10
sekretariat@zs.turosnkoscielna.pl

e.chrabolowska@zs.turosnkoscielna.pl

 

Czujemy się zaszczyceni, że to My możemy uczestniczyć w tak doniosłej uroczystości, jaką jest setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uczciliśmy to tak niezwykle, jak tylko potrafiliśmy. O godzinie 11:11 wspólnie z wójtem gminy Turośń Kościelna, przewodniczącą Rady Rodziców Anną Suszyńską, dyrekcją szkoły, jak również ze społecznościami uczniowskimi całej Polski odśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego”. Chcieliśmy zostawić po sobie ślad dla naszych potomnych, wypisując życzenia dla przyszłej Polski i przyszłych Polaków. Życzenia te wraz z pierwszym numerem szkolnej gazetki „Szkoła Nad Zalewem” oraz drobnymi pamiątkami umieściliśmy w kapsule czasu, która zostanie otwarta za kolejne sto lat.

Kolejną częścią naszej uroczystości była akademia, gdzie obrazem, słowem i tańcem uczciliśmy Niepodległą. Wspólnie śpiewaliśmy pieśni patriotyczne, rada pedagogiczna wraz z Wójtem Gminy Turośń Kościelna Grzegorzem Jakuciem i Dyrektor Szkoły Ewą Chrabołowską zaprezentowali utwór Jana Pietrzaka „Taki kraj”.

Rozstrzygnięto również gminny konkurs plastyczny pod tytułem „100 lat wolnej Polski”. Z tej okazji swoją obecnością zaszczycili nas uczniowie, rodzice i nauczyciele ze Szkół Podstawowych z Tołcz, Turośni Dolnej oraz Niewodnicy Kościelnej.
Refleksyjnie skończyliśmy naszą akademię, wsłuchując się i powtarzając wspólnie refren słynnej piosenki „Żeby Polska była Polską”.

Klamrą spinającą nasze obchody stulecia odzyskania niepodległości był patriotyczny wieczorek filmowy.