18-106 Turośń Kościelna
ul. Białostocka 4a
tel. 85 650 52 10
sekretariat@zs.turosnkoscielna.pl

e.chrabolowska@zs.turosnkoscielna.pl

 

Warsztaty ekologiczne to już nasza coroczna tradycja. Odbyły się one 5 czerwca 2019 r. w Turośni Kościelnej. W ten sposób uczciliśmy również Światowy Dzień Ochrony Środowiska Naturalnego, który obchodzony jest  tego dnia. W tym roku współorganizatorem warsztatów była Szkoła Podstawowa w Tołczach oraz Szkoła Podstawowa w Turośni Dolnej. Uczestnikami warsztatów byli uczniowie klas VI-VIII oraz klas III gimnazjum.

Warsztaty prowadzili instruktorzy z Narwiańskiego Parku Narodowego, nauczyciele i harcerze. Podzieleni na grupy poznawaliśmy ptaki, owady i rośliny naszej okolicy. Wykonywaliśmy analizy wody, gleby i żywności. Grupa harcerska 37TDH „Feniks” poprowadziła  grę terenową na terenie naszej wsi.

Dodatkowo podczas warsztatów uczniowie wykonywali zdjęcia na konkurs fotograficzny „Warsztaty w obiektywie”. Do konkursu przystąpiło 20 uczniów, którzy wykazali się dużym zmysłem artystycznym i  pomysłowością.  

Dzień obfitował w przyrodnicze emocje, a pogoda nam bardzo dopisała.  Po zajęciach w terenie kiełbaska z ogniska to najlepszy delikates!