18-106 Turośń Kościelna
ul. Białostocka 4a
tel. 85 650 52 10
sekretariat@zs.turosnkoscielna.pl

e.chrabolowska@zs.turosnkoscielna.pl

 

18 września 2019 roku klasy 4 oraz 5a SP im. Stanisława Staszica w Turośni Kościelnej udały się na wycieczkę do Białegostoku pod opieką p. Renaty Zegadło-Piaseckiej, Beatrycze Smaszcz-Turosieńskiej oraz Katarzyny Purty. Uczniowie w Sokolarni Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej mieli okazję  poznać niesamowite sowy oraz ptaki drapieżne żyjące na terenie naszego kraju. Mirka, Czesiek czy też niezwykle uparty Buba to tylko niektóre z ptaków, które podziwiali dziś z bliska. Nawet zimna aura nie zdołała ochłodzić temperatury ich uczuć do tych cudownych i inteligentnych stworzeń! Następnym, bardzo wyczekanym punktem wycieczki, była wizyta w kinie. Uczniowie przed seansem mogli wczuć się w rolę podróżników dzięki dyskusji oraz quizowi przeprowadzonym przez pracowników kina. Potem wpłynęli na szerokie wody filmu „Wyprawa Magellana”… Do portu, czyli szkoły, przybili już nie szerokimi wodami, a z szerokimi uśmiechami:)