18-106 Turośń Kościelna
ul. Białostocka 4a
tel. 85 650 52 10
sekretariat@zs.turosnkoscielna.pl

e.chrabolowska@zs.turosnkoscielna.pl

 

Kolejny rok czas zacząć…

Uczniowie Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Turośni Kościelnej uroczyście rozpoczęli dziś rok szkolny 2016/2017. Tuż po ósmej rano wszystkie klasy wraz z wychowawcami, panią dyrektor Ewą Chrabołowską i panią dyrektor Beatą Szymoniuk wyruszyły na wspólną mszę świętą. Najmłodszym uczniom towarzyszyli również rodzice.

Po mszy wszyscy zgromadzeni pod banderą sztandarów szkolnych udali się na halę gimnastyczną. Następnie chór pod kierownictwem pana Mirosława Hrechorowicza zaintonował Hymn Polski, który  wspólnie odśpiewaliśmy. Pani dyrektor Chrabołowska powitała obecnych i przedstawiła najważniejsze informacje związane z organizacją zajęć.

Piękny bukiet złożony z podziękowań za przepracowane lata z czerwonych róż otrzymała pani Bożena Zdanowicz, która niedawno przeszła na zasłużoną emeryturę.

Ważną częścią uroczystości był również moment wręczenia stypendiów uczniom Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.  Za wybitne osiągnięcia w nauce zostali oni nagrodzeni przez Wójta Gminy Turośń Kościelna pana Grzegorza Jakucia.

Nagrodzeni uczniowie:

Abramowicz Natalia – klasa VI – Szkoła Podstawowa im. Leonarda Prystroma w Tołczach

Dryl Olimpia Oliwia – klasa IIb – Gimnazjum im. Ks. Michała Sopoćki w Turośni Kościelnej

Sawicka Agata – klasa V – Szkoła Podstawowa im. St. Staszica w Turośni  Kościelnej

Struk Mateusz Kajetan – klasa VI – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Turośni Dolnej

Zembrowska Julia – klasa VI – Szkoła Podstawowa im. Leonarda Prystroma w Tołczach

Po wspólnie rozpoczętym dniu poszczególni uczniowie udali się wraz z rodzicami i wychowawcami do wyznaczonych klas, aby zapoznać się z obowiązującym od jutra rozkładem zajęć i najważniejszymi sprawami, które już wkrótce zaczną nas wszystkich obowiązywać.

p. Monika Andrejczuk