18-106 Turośń Kościelna
ul. Białostocka 4a
tel. 85 650 52 10
sekretariat@zs.turosnkoscielna.pl

e.chrabolowska@zs.turosnkoscielna.pl

 

Dnia 22 grudnia 2016r. odbyły się jasełka przygotowane przez uczniów szkoły podstawowej pod opieką nauczyciela katechety. Wśród widzów przedstawienia znaleźli się: uczniowie klas I-VI SP i gimnazjum oraz grono pedagogiczne.

Piękna scenografia wprowadziła publiczność w świąteczny nastrój.  Po raz kolejny mogliśmy przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajni. Jednak to do nich i małego Jezuska przybyli tak honorowi goście jak trzej królowie, którzy oddali dzieciątku pokłon i złożyli dary. Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców, dzieci oraz aniołów przeplatana była kolędami w wykonaniu chóru pod opieką pana Mirosława Hrechorowicza.

Młodzi aktorzy mieli możliwość zaprezentowania swoich zdolności artystycznych. Puentą biblijnej historii stały się słowa , aby w Noc Betlejemską „…wszystko nam się rozplątało, węzły, konflikty, powikłania.

Oby się wszystkie trudne sprawy, porozkręcały jak supełki.

Własne ambicje i urazy zaczęły śmieszyć jak kukiełki.

By Anioł podarł każdy dramat aż do rozdziału ostatniego,

kładąc na serce pogmatwane jak na osiołka – kompres śniegu.

Aby wątpiący się rozpłakał na cud czekając w swej kolejce,

a Matka Boska – cichych, ufnych – wzięła na ręce.

Jak ciepły chleb wzięła na ręce.”

Na zakończenie zgromadzeni goście wysłuchali świątecznych życzeń Pani Dyrektor  Ewy Chrabołowskiej i w świątecznych nastrojach rozeszli się do sal, w których odbyły się klasowe spotkania opłatkowe.

Opracował: Konrad Zdzieszyński