18-106 Turośń Kościelna
ul. Białostocka 4a
tel. 85 650 52 10
sekretariat@zs.turosnkoscielna.pl

e.chrabolowska@zs.turosnkoscielna.pl

 

Trochę wspominania czyli jak to było:

Warsztaty świąteczne plastyczne „Palmy i pisanki”. Tak się zaczął drugi semestr.

Kwitnące bazie na gałązkach, zielona rzeżucha w doniczkach oraz pojawiające się w witrynach sklepowych pisanki uświadomiły wszystkim, iż nadchodzi piękny czas Świąt Wielkiej Nocy.  Z tej okazji gimnazjaliści pod kierownictwem p. Bożeny Zdanowicz zorganizowali warsztaty

 poświęcone tematyce tych niezwykłych dni. Oprócz tradycyjnego malowania pisanek uczniowie tworzyli niezapomniane wiosenne kompozycje, kolorowe stroiki wielkanocne, a także palemki. Kulminacyjnym punktem warsztatów było pieczenie wielkanocnych przysmaków – mazurków. 

Uczniowie wykazywali się dużą kreatywnością oraz zmysłem cukierniczym podczas dekoracji wypieków. W tak wesołym, wiosennym nastroju uczestnicy warsztatów oraz zapach ich słodkich  ciast wprowadził całą szkołę w świąteczny, radosny stan.

/B. Zdanowicz