18-106 Turośń Kościelna
ul. Białostocka 4a
tel. 85 650 52 10
sekretariat@zs.turosnkoscielna.pl

e.chrabolowska@zs.turosnkoscielna.pl

 

   MIĘDZYKLASOWY TURNIEJ LEKKOATLETYCZNY UCZNIÓW

 PUBLICZNEGO GIMNAZJUM W TUROŚNI KOŚCIELNEJ

IM. KS. MICHAŁA SOPOĆKI

Nazwa: Zawody lekkoatletyczne „Gimnazjada ” o Puchar przechodni Dyrektora Zespołu Szkół w Turośni Kościelnej 01.06.2017

Organizator: UKS TUR oraz  Zespół  Szkół w Turośni Kościelnej

Cel Zawodów

Popularyzacja lekkoatletyki.

Pokoleniowe przekazanie  sposobu spędzania czasu wolnego z dala od używek i  alkoholu.

Umożliwienie rywalizacji uczniom Gimnazjum w sportach indywidualnych.

Założenia:

Uczniowie wraz ze swoimi Wychowawcami wybierają reprezentantów swojej klasy do poszczególnych bojów lekkoatletycznych.

Zwycięzcy oceniani są i nagradzani indywidualnie.

Wyniki indywidualne są punktowane dla poszczególnych klas odpowiednio 1,2,3,4,5,6,7 miejsce to punkty10,7,5,4,3,2,1, asztafeta: i bieg 600/1000 m14,10,8,6,4,2,1.

Klasa, która uzyska najwięcej punków- wygrywa rywalizację między klasową – otrzymuje Puchar Dyrektora Szkoły.

Miejsce: Obiekt sportowy Orlik w Turośni Kościelnej.

Program:

Miejsce przeprowadzenia poszczególnych bojów lekkoatletycznych:

1.      Boisko szkolne asfaltowe tzn. BOISKO CZARNE

2.      BIEŻNIA NA ORLIKU

3.      Boisko na do piłki nożnej „Orliku” tzn. BOISKO ZIELONE

4.      Boisko do tenisa na „Orliku” tzn. BOISKO CZERWONE

(powyższe kolory są zbieżne z kolorami nawierzchni boisk)

 

Nazwa biska

czas

Konkurencja

Sędzia

BIEŻNIA

11.00

 40m dz

M. Zajkowski

 

11.30

40 mchł

 

 

12.15

Skok w dal dz

A.Ejsmont

 

12.30

Skok w dal chł

 

BOISKO

11.00

Rzut p.palant chł

M. Miłosiewicz

CZARNE

11.30

Rzut p.palant dz

 

 

13.00

Bieg 600 m dz

M. Zajkowski

 

13.15

Bieg 1000 m chł

 

BOISKO

11.30

Sztafeta 4 x 80 dz

A.    Ejsmont

ZIELONE

12.00

Sztafeta 4 x 80 chł

 

 

12.15

Skok w wzwyż dz

M. Miłosiewicz

 

12.45

Skok w wzwyż chł

 

BOISKO

11.00

Rzut p. lek 5 kg chł

A.Sienkiewicz

CZERWONE

11.00

Pchnięcie kulą chł

B.     Kondracka

 

11.30

Rzut p.lek 3 kg dz

A.Sienkiewicz

 

11.30

Pchnięcie kulą dz

B.Kondracka

 

 

1.    

 

Opis:

Przeprowadzono 8 konkurencji lekkoatletycznych z podziałem na płeć.

W każdym boju wyróżniono po trzy miejsca oraz w klasyfikacji generalnej wyłonione klasy z największą liczbą punków.

Scenariusz:

10.50    Wyjście na Orlik

 10.55    Otwarcie zawodów:

              - defilada zawodników uczestniczących w zawodach

              - uroczyste otwarcie zawodów.

 11.00 – 13.30 Konkurencje LA wg ustalonego programu.

  ok. 13.30 Zakończenie zawodów:

-       ogłoszenie wyników

-       wręczenie Pucharu Przechodniego Dyrektora    Zespołu Szkół

-       dekoracja, wręczenie nagród

-       uporządkowanie „Orlika” i powrót do Szkoły

 13.30 obiad

Wszyscy uczestnicy zjedli pożywny obiad oraz energetyczny deser: lody.

Ze względu na zbyt niepewną pogodę konkurencja skoku wzwyż oraz końcowa dekoracja zwycięzców odbyła się na Hali Sportowej.

Zwycięzcy w poszczególnych bojach lekkoatletycznych:

 

I  BIEGI

40 mdziewczęta

1.      Klaudia Gruszfeld

2.      Aneta Bukłaho

3.      Gabriela Redlińska

 

40 mchłopcy

1.      Kacper Piwowarczyk

2.      Szymon Czech

3.      Karol Leszczyński

 

600 mdziewczęta

1.      Ewa Podwysocka

2.      Klaudia Gruszfeld

3.      Marlena Borowska

 

1000 mchłopcy

1.      Paweł Walentynowicz

2.      Bartek Oksztul

3.      Mateusz Stasiewicz

 

Sztafeta 4 x 80m dziewczęta

1.       IIIa (Diana Danilczuk, Ola Michałowska, Kinga Bukłacha, Agata Olszewska)

2.      III b (Gabriela Redlińska, Marlena Borowska, Agnieszka Szmigielska, Paulina Laszewska)

3.      Ia (Gabriela Kołodowska, Martyna Borowska, Julia Zembrowska, Dominika Milewska)

 

Sztafeta 4 x 80m chłopcy

1.      IIIc (Bartek Oksztul, Kacper Piwowarczyk, Tomasz Augustynowicz, Mateusz Stasiewicz)

2.      III a (Mateusz Czaczkowski, Szymon Czech, Błażej Sawko)

3.      I a (Paweł Danowski, Michał Szejko, Damian Łapkowski, Paweł Kondzior)

 

II SKOKI

 

skok w dal dziewczęta

1.      Agata Olszewska

2.      Gabriela Kołodowska

3.      Marlena Borowska

 

skok w dal chłopcy

1.      Kacper Piwowarczyk

2.      Bartek Oksztul

3.      Mateusz Czaczkowski

 

 

skok wzwyżdziewczęta

1.      Ola Michałowska/ Aneta Bukłaho

2.     

3.      Kinga Bukłacha

 

skok wzwyż chłopcy

1.      Mateusz Stasiewicz

2.      Arek Kowalczuk

3.      Bartek Oksztul

 

III RZUTY

 

rzut piłeczką palantową dziewczęta

1.      Aneta Bukłaho

2.      Ewa Podwysocka

3.      Agnieszka Wilczewska

 

rzut piłeczką palantową chłopcy

1.      Bartek Oksztul

2.      Mateusz Czaczkowski

3.      Arek Kowalczuk

 

pchnięcie kulą 3 kg dziewczęta

1.      Agnieszka Szmigielska

2.      Gabriela Czykier

3.      Dominika Milewska

 

pchnięcie kulą 5 kg chłopcy

1.      Bartek Oksztul

2.      Błażej Sawko

3.      Paweł Walentynowicz

 

Rzut piłką lekarską tyłem 3 kg dziewczęta

1. Ewa Podwysocka

2. Gabriela Czykier

3. Gabriela Kołodowska

 

Rzut piłką lekarską tyłem 5 kg chłopcy

1. Błażej Sawko

2. Patryk Zajkowski

3. Karol Leszczyński

 

KLASYFIKACJA GENERALNA

1.      Klasa III c (152 pkt)

2.      Klasa III a (116 pkt)

3.      Klasa I b (84 pkt)

4.      Klasa I a (59 pkt)

5.      Klasa III b (54 pkt)

6.      Klasa II b (41 pkt)

7.      Klasa II a (4 pkt)

 

Nagrody:

Indywidualne medale wręczyła z-ca dyr. Barbara Szymoniuk.

Puchar wręczyła dyr. Ewa Chrabołowska

Sprawozdanie sporządził: Artur Ejsmont

Zorganizowanie GIMNAZJADY 2016 było możliwe dzięki wsparciu finansowemu w ramach umowy o wsparcie/powierzenie realizacji zadania własnego Gminy Turośń Kościelna w zakresie tworzenia warunków sprzyjających rozwojowi sportu w 2016 roku pt.: „Sprawne ciało – dłuższe życie”.