18-106 Turośń Kościelna
ul. Białostocka 4a
tel. 85 650 52 10
sekretariat@zs.turosnkoscielna.pl

e.chrabolowska@zs.turosnkoscielna.pl

 

Dnia 09 czerwca grupa uczestników projektu innowacyjnego z języka niemieckiegobrała udział w spotkaniu integracyjnym w Czarnej Białostockiej.  Na miejsce dotarliśmy

 o godzinie 9 00. Podzielono nas na grupy tak, aby uczniowie z 2 szkół byli razem.

Program spotkania był bardzo ciekawy, germanistki obu szkół przygotowały różne gry i zabawy oczywiście w języku niemieckim. Do utrwalenia poznanego słownictwa posłużyły duże  karty z ilustracjami, a usłyszane słowa trzeba było szybko skojarzyć i dotknąć do ilustracji muchołapką. Na piłce były napisane niedokończone zdania, kto złapał  piłkę musiał dokończyć  je. Po tych zmaganiach językowych odpoczywaliśmy w cieniu pod drzewami przy ognisku .Kiełbaski nam smakowały , chociaż niektórym przypiekły się za mocno i nie nadawały się do spożycia.Grupy uczniów zaczęły się coraz lepiej integrować i wspólnie zagraliśmy w siatkówkę ,a potemzwiedzaliśmy ich szkołę. Przed odjazdem zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie.