18-106 Turośń Kościelna
ul. Białostocka 4a
tel. 85 650 52 10
sekretariat@zs.turosnkoscielna.pl

e.chrabolowska@zs.turosnkoscielna.pl

 

16 kwietnia 2018r. uczniowie klasy VI wraz z wychowawczynią  uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez Książnicę Podlaską im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku. Prowadzącym zajęcia był pan Marcin Koziński, animator kultury, historyk i kustosz Muzeum Wojska w Białymstoku; autor wystaw czasowych i programów kulturalno-społecznych."Sklejki poetyckie " to  warsztaty, których głównym punktem była zabawa dadaistów, opisana przez T. Tzarę (1896-1963): "Włóżcie słowa do kapelusza, wyciągnijcie na chybił trafił, otrzymacie poemat".

 Zadanie uczniów polegało na ułożeniu wierszy z wybranych słów, liter. Poszły w ruch gazety, nożyce i kleje. Dzieciaki z zaangażowaniem tworzyły ciekawe, jakże zaskakujące teksty. Wszystkie okazały się bardzo ciekawe. Największą furorę zdobyła sklejka Michała Dryla:

"Z jednej strony może być Stoch / a z drugiej Hcots".

        Gratulujemy młodym poetom!