18-106 Turośń Kościelna
ul. Białostocka 4a
tel. 85 650 52 10
sekretariat@zs.turosnkoscielna.pl

e.chrabolowska@zs.turosnkoscielna.pl

 

W środę 30.05.2018 r  32 uczniów klas IV a, IV b, VII i V wraz z opiekunami p. Katarzyną Kostrowską i p. Katarzyną Leszczyńską wzięło udział w Mat – Pikniku zorganizowanym przez Politechnikę Białostocką w ramach Podlaskich Dni Matematyki. Celem wycieczki było propagowanie matematyki  oraz promocja uczelni. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć  w interaktywnej wystawie „Wszystko jest liczbą” w Centrum Nowoczesnego Kształcenia PB.

Bawili się w gry i układanki matematyczne przygotowane przez Klanzę i Signum oraz wzięło udział w warsztatach Origami.  Na interaktywnej wystawie „Wszystko jest liczbą” można było wykazać się logicznym myśleniem i inteligencją, m.in. zapoznać się z wodnym dowodem Twierdzenia Pitagorasa, ułożyć ciekawe wielościany. Najwięcej emocji związanych było z układankami matematycznymi i grami logicznymi na Patio. Tutaj zabawa trwała na całego, niektórzy przez chwilę byli uwięzieni w bańce mydlanej.

Mat-piknik był świetną okazją, by przekonać się, że matematyka nie jest nudna i niekoniecznie trudna, jeśli się chce ją tylko zrozumieć. Ma wiele wspólnego  z fizyką, kosmosem czy informatyką. Taką matematykę polubi każdy.

Katarzyna Kostrowska