18-106 Turośń Kościelna
ul. Białostocka 4a
tel. 85 650 52 10
sekretariat@zs.turosnkoscielna.pl

e.chrabolowska@zs.turosnkoscielna.pl

 

12 czerwca 2018 r. odbyła się wycieczka do Białowieży, w której uczestniczyli uczniowie klasy I i II.  Dzieci zwiedziły Muzeum Przyrodniczo Leśne oraz podziwiały piękno Puszczy Białowieskiej z wieży widokowej.

Dużą atrakcją okazał się przejazd kolejką Białowieski Ekspress po Białowieży i okolicy, podczas której pan przewodnik w bardzo sympatyczny sposób zaznajamiał uczestników z ciekawostkami przyrodniczymi, lokalnymi obyczajami i historią okolicy.

Odbył się również spacer po Rezerwacie Pokazowym Zwierząt oraz zakup białowieskich pamiątek.

Następnie dzieci odwiedziły skansen „Sioło Budy” ( zagroda wiejska z okolic Puszczy Białowieskiej z pierwszej połowy XIX wieku) gdzie usmażyły pyszne kiełbaski przy ogromnym ognisku.

Ostatnim punktem programu było zwiedzanie Skansenu Miniatur Zabytków Podlasia w Hajnówce.

Zadowoleni, szczęśliwi i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

Dorota Poślada