18-106 Turośń Kościelna
ul. Białostocka 4a
tel. 85 650 52 10
sekretariat@zs.turosnkoscielna.pl

e.chrabolowska@zs.turosnkoscielna.pl

 

Wtorek 12 czerwca 2018 r. upłynął w klasie IIIb w atmosferze zabawy, wspomnień i rozgrywek sportowych. Rodzice zorganizowali nam ognisko i piknik na trawie.

Pogoda sprzyjała. Zabawę rozpoczęliśmy od rzutu piłką na odległość. Sędziowali rodzice. Mama Szymona odpowiedzialna była za oznaczanie długości rzutu. Nad przebiegiem konkursu czuwał pan Łukasz. Później był mecz piłki nożnej na dużym boisku na stadionie. Sędziował oczywiście pan Łukasz, a tata Bartka przygotowywał ognisko. Po zabawie sportowej kiełbaski pieczone w prawdziwym ognisku smakowały wyśmienicie. Chwila relaksu wystarczyła na regenerację sił. Orzeźwieni lodami od wychowawczyni rozpoczęliśmy przygotowania do kolejnych rozgrywek. Graliśmy w „zbijanego”. Pod czujnym okiem tata Mai wspieranego przez panią Kasię i pana Janka zabawa zakończyła się różnicą jednego punktu. Następnie była kolejna porcja kiełbasek. Teraz już na podtrzymaniem ognia czuwali chłopcy na czele z Szymonem. Tata Bartka tylko nadzorował ich działania. Po kolejnym posiłku przyszedł czas na sprzątanie miejsca naszego biwakowania. Zrelaksowani i opaleni wróciliśmy do szkoły. Szkoda, że zbliża się koniec roku szkolnego i to było ostatnie takie ognisko.            Dziękujemy rodzicom, a szczególnie panu Łukaszowi, który był głównym organizatorem.

Klasa IIIb z  p. Basią K.