18-106 Turośń Kościelna
ul. Białostocka 4a
tel. 85 650 52 10
sekretariat@zs.turosnkoscielna.pl

e.chrabolowska@zs.turosnkoscielna.pl

 

14 czerwca 2018 wyruszyliśmy spod szkoły bardzo wcześnie. Czekało nas wiele przygód i atrakcji.

Najpierw zajechaliśmy do Dęblina. Tam podziwialiśmy najróżniejsze samoloty. Weszliśmy na pokład ogromnego śmigłowca MI - 6 i Samolotu Prezydenckiego JAK– 40. Chłopców zachwycały samoloty, rakiety, bomby i symulatory, w których uczą się kandydaci na lotników. Następnie poszliśmy do Muzeum Sił Powietrznych. Tam pani   przewodnik przedstawiła nam stroje, mundury, symbole i odznaczenia   pilotów. Mówiła również o zasługach polskich lotników w czasie II wojny światowej. W interaktywnej części muzeum obejrzeliśmy film z czasów bitwy o Anglię. Kolejnym punktem wycieczki była Farma Iluzji w Mościskach. Najpierw pod okiem przewodnika zwiedzaliśmy i pokonywaliśmy labirynty luster, tunele zapomnienia, pochyłe i obrotowe domy, jeździliśmy kolejką przy smoku i przeżyliśmy wiele innych atrakcji. Później był czas na dowolne zabawy. Podzieliśmy się na mniejsze grupy i pod opieką nauczycieli rozpoczęły się szaleństwa na dmuchańcach, pająkach, karuzelach, zjeżdżalniach, trampolinach, ścieżkach zdrowia i najróżniejszych placach doświadczeń i zabaw. Odważni podziwiali mumie egipskie, kładli głowę na patelnię, siedzieli na miotle czarownicy lub spadali z drzewa. Koledzy z IV klasy najchętniej spędzali czas na ścieżkach sprawnościowych. Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do autokaru, który bezpiecznie przywiózł nas pod szkołę, gdzie czekali już rodzice.  Szkoda, że Farma Iluzji jest oddalona od Turośni.