18-106 Turośń Kościelna
ul. Białostocka 4a
tel. 85 650 52 10
sekretariat@zs.turosnkoscielna.pl

e.chrabolowska@zs.turosnkoscielna.pl

 

28 września uczniów klasy drugiej odwiedził specjalny gość - był to dziadzio naszego ucznia pan Mirosław.  Pan Mirosław jest pszczelarzem, w związku z tym opowiedział dzieciom o swojej pracy i pasji.  Przygotował dla nich specjalny film o produkcji miodu, przyniósł do klasy woskowe plastry utworzone przez pszczoły – robotnice oraz specjalny kombinezon, który wkłada do pracy.

Dzieci z zaciekawieniem słuchały wiadomości i ciekawostek o życiu pszczół, o ich ochronie, o właściwościach zdrowotnych miodu, o rodzajach miodu.  Zadawały mnóstwo pytań i były bardzo zaciekawione tematem.      

Po spotkaniu z panem Mirosławem uczniowie  odwiedzili bibliotekę szkolną, gdzie pani bibliotekarka przygotowała dla nich literaturę o pszczołach, o pszczelarstwie i o owadach.  Każdy uczeń wypożyczył książeczkę związaną z tematem, w celu utrwalenia i pogłębienia wiedzy o pszczołach.

Kto wie, może któryś z nich zostanie kiedyś pszczelarzem?