18-106 Turośń Kościelna
ul. Białostocka 4a
tel. 85 650 52 10
sekretariat@zs.turosnkoscielna.pl

e.chrabolowska@zs.turosnkoscielna.pl

 

W dniach 27 - 31.05.2018 odbyła się pięciodniowa wycieczka uczniów klas IV-VII Zespołu Szkół w Turośni Kościelnej do Zagórza śląskiego, Drezna, w Góry Sowie i do Wrocławia. Podczas wycieczki towarzyszyła nam świetna pogoda, wyśmienity nastrój oraz pięknie widoki.

Pomimo wyczerpującej drogi już pierwszego dnia udało się zdobyć szczyt, na którym znajdował się zamek Grodno. Dzień drugi upłynął na słuchaniu legend i niewyjaśnionych faktów dotyczących zamku Książ i jego mieszkańców, a także na zwiedzaniu przepięknie zdobionej porcelany w muzeum w Wałbrzychu. Wieczorem odbyła się dyskoteka. Trzeciego dnia w towarzystwie przewodnika uczniowie mieli okazję na zwiedzenie najpiękniejszego miasta w Niemczech - Drezna, miasta nazywanego perłą baroku i Florencją Północy. Dzień czwarty uczniowie spędzili bardzo aktywnie na szlaku Gór Sowich. Trasa była męcząca jednak widok z góry wynagrodził cały ich trud. Tego dnia uczniowie mieli okazje także wykazać się w kuchni własnoręcznie przygotowując  pizzę. Dnia piątego w drodze powrotnej do domów uczniowie podążali szlakiem krasnali zwiedzając przy tym centrum Wrocławia.

Niestety wszystko co dobre szybko się kończy, mamy nadzieję że zobaczymy się w tym samym świetnym składzie za rok!