18-106 Turośń Kościelna
ul. Białostocka 4a
tel. 85 650 52 10
sekretariat@zs.turosnkoscielna.pl

e.chrabolowska@zs.turosnkoscielna.pl

 

10 czerwca pierwszoklasiści z grupą „sześciolatków” zwiedzali Podlaski Ogród Botaniczny „Ziołowy Zakątek” w miejscowości Koryciny. Dzieci zdobyły rozległą wiedzę na temat właściwości roślin występujących na terenie ogrodu. Klasyfikowały i rozpoznawały wybrane gatunki. Poznały rośliny lecznicze i trujące.

Następnie udały się do gospodarstwa ekologicznego, w którym podziwiały szkockie krowy, najróżniejsze świnki, drób, kozy, owieczki, króliczki, bażanty i wiele innych gatunków. Największe emocje wzbudził plac zabaw w stodole na sianie. Po szaleństwie obiad smakował wyśmienicie. Później samodzielnie robiliśmy herbatki owocowo – ziołowe. Przydała się wiedza wcześniej zdobyta. Każde dziecko zabrało swoją mieszankę w prezencie rodzicom. Na koniec pobytu mieliśmy czas na zakupy produktów zielarskich, specyficzne lody i czas wolny na placu zabaw.

Troszeczkę zmęczeni ale szczęśliwi wróciliśmy do szkoły, gdzie czekali na nas rodzice.

Pierwszoklasiści z wychowawczynią