18-106 Turośń Kościelna
ul. Białostocka 4a
tel. 85 650 52 10
sekretariat@zs.turosnkoscielna.pl

e.chrabolowska@zs.turosnkoscielna.pl

 

9 listopada klasa III b gościła w klasie strażaka. Pan Piotr przybył do nas by osobiście opowiedzieć o odpowiedzialnej i odważnej pracy.

Powiedział, że w pracy potrzebna jest odwaga, szybkie podejmowanie decyzji, odpowiedzialność, zdecydowanie i chęć niesienia pomocy poszkodowanym. Bardzo ważna jest dobra kondycja, siła i współpraca z kolegami. Zaprezentował  strój, w którym przebywa w pracy oraz kombinezon w jakim bierze udział w akcji ratowniczej. Pokazał hełm, maskę oraz czujnik bezruchu. Z wielkim zaskoczeniem słuchaliśmy o tym, że strażak w kombinezonie waży około 120 kg i sprawnie porusza się po drabinie lub wbiega po schodach.

Pan Piotr zaprezentował  też ulubioną książkę ze swego dzieciństwa. Była ona  inspiracją do wyboru zawodu jaki obecnie wykonuje. Bez trudu odgadliśmy jej tytuł. W nagrodę za odgadnięcie zagadki pan Piotr przeczytał nam ją. W trakcie czytania wyjaśniał niezrozumiałe zwroty oraz mówił jak zmieniło się wyposażenie strażaków i ich wozów bojowych.

Wychowawczyni kl. III b