18-106 Turośń Kościelna
ul. Białostocka 4a
tel. 85 650 52 10
sekretariat@zs.turosnkoscielna.pl

e.chrabolowska@zs.turosnkoscielna.pl

 

W ramach klasowej akcji „Zwykle – Niezwykli”, klasę IIIa odwiedzają osoby wykonujące różne zawody lub mające ciekawe zainteresowania. 

We wrześniu naszą klasę odwiedziła Pani Kasia – bibliotekarz z naszej szkolnej biblioteki. Dzieci wysłuchały opisu zawodu, jego plusach i minusach, ciekawostkach oraz wykonały ozdobne zakładki do książek. W październiku gościliśmy Pana Jarosława – psychologa, który ciekawie opowiedział o swoim zawodzie, pokazał jak należy skutecznie słuchać swojego rozmówcy. Na koniec dzieci oglądnęły film animowany dotyczący tematyki autyzmu i wymieniły się spostrzeżeniami. Również w październiku niezwykłe zainteresowanie wśród uczniów wzbudziło spotkanie z Panią Agnieszką, mamą Zuzi, która wykonuje zawód fryzjera. Dzieci z wielką uwagą wysłuchały opisu zawodu, dowiedziały się jakie cechy osobowości powinien mieć fryzjer, jakie mamy naturalne odcienie włosów, jakie przybory wykorzystuje się w pracy fryzjera, ale również…ile w tym zawodzie się zarabia :). Na koniec Pani Agnieszka zaprezentowała na wybranych uczniach swoje umiejętności oraz rozdała upominki do pielęgnacji włosów.