18-106 Turośń Kościelna
ul. Białostocka 4a
tel. 85 650 52 10
sekretariat@zs.turosnkoscielna.pl

e.chrabolowska@zs.turosnkoscielna.pl

 

    W tym roku spotykaliśmy się dwukrotnie. W piątkowe popołudnie, czyli  pierwszego grudnia 2017 r. tworzyliśmy kartki świąteczne. Uczestniczki tego spotkania wraz z p. Basią i p. Dorotą wykonywały pocztówki metodą haftu matematycznego, metodą scrapbookingu. Z wielkim zaangażowaniem podeszły do tego najmłodsze uczestniczki, które bardzo solidnie pracowały, tworząc kartki metodą haftu matematycznego. Ta technika wymaga nie lada cierpliwości. Nasza Gabrysia zadanie wykonała na medal! Okazała się najcierpliwszą uczestniczką warsztatów. Równie piękne, może trochę mniej skomplikowane były kartki tworzone metodą scrapbookingu. Szczęśliwi będą ci, do których te prace  trafią.

W sobotę -9 grudnia pracowaliśmy nad ozdobami bożonarodzeniowymi.Tworzyliśmy je różnymi  technikami. Pod okiem pani Basi -naszej szkolnej specjalistki od decoupage (dekupażu ) powstawały kolorowe dzwonki, reniferki  i  bombki. Pani Malwina skupiła wokół siebie odważnych, młodych ludzi, którzy walczyli z igłą. I to nie byle jaką! Na warsztatach  pod wpływem mechanicznej obróbki – filcowania na sucho przy pomocy specjalnej igły zaopatrzonej w zadziorki, powstały przepiękne ozdoby- bombki, bałwanki. Nie zabrakło   kolorowych filcowych gwiazdek . Wszyscy pracowali z ogromnym zapałem. Czas szybko mijał przy herbatce i pysznych kanapkach z wędliną, którą już po raz kolejny dostaliśmy od firmy BOST z Turośni Kościelnej. Dziękujemy!

     Dziękujemy również Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Turośni Kościelnej za fundusze na zakup materiałów niezbędnych do wykonania prac.

 

Zajęcia prowadziły:

Dorota Rygorczuk

Barbara Komenda

Malwina Szewczuk