18-106 Turośń Kościelna
ul. Białostocka 4a
tel. 85 650 52 10
sekretariat@zs.turosnkoscielna.pl

e.chrabolowska@zs.turosnkoscielna.pl

 

9 marca 2018 r. obie klasy trzecie wyruszyły na wycieczkę do kina oraz „Papugarni”. 

W kinie mieliśmy okazje obejrzeć niezwykle wzruszający i pouczający film pt. „Cudowny chłopak”, opowiadający o perypetiach Augusta – chłopca ze zdeformowaną twarzą – oraz  jego walką o normalność w świecie pełnym złośliwości rówieśników jak i dorosłych. Uczniowie z seansu wyszli zadowoleni i uśmiechnięci, dzięki szczęśliwemu zakończeniu tej opowieści. Nie był to jednak koniec atrakcji. Kolejnym celem wycieczki była białostocka „Papugarnia”, gdzie nie jeden śmiałek zgubił gdzieś po drodze swoją odwagę. Wszystko przez niezwykle rezolutne i ciekawskie papużki, które nie bały się siadać na dłoniach, ramionach a nawet głowach dzieci. Małe ptaszki z chęcią zjadały przygotowany dla nich pokarm oraz oddawały się przyjemnemu dla nich głaskaniu. Obecna na miejscu opiekunka papug odpowiadała na wszystkie pytania uczniów. Dzieci wracały z wycieczki zadowolone i uśmiechnięte, a podróż powrotną umilały sobie, opiekunom oraz kierowcy śpiewaniem hitów radiowych. Był to bardzo miły i emocjonujący dzień. Oto fotorelacja z wycieczki:

Opracowanie: Malwina Szewczuk