18-106 Turośń Kościelna
ul. Białostocka 4a
tel. 85 650 52 10
sekretariat@zs.turosnkoscielna.pl

e.chrabolowska@zs.turosnkoscielna.pl

 

16.03.2018 r. w Szkole Podstawowej im. Stanisława Staszicaw Turośni Kościelnej odbył się Dzień Otwarty.

O poranku odwiedziły nas dzieci z Przedszkola Samorządowego w Turośni Kościelnej wraz z wychowawcami grup. W pierwszej kolejności pięciolatki i sześciolatki  miały okazję obejrzeć  mecze piłki ręcznej w wykonaniu uczniów klas I-III,  trenowanych przez panią Joannę Strzałkowską. Publiczność okrzykami dopingowała zawodników. Następną atrakcją były zabawy ruchowe, wyścigi i tory przeszkód na hali sportowej. Emocji było co niemiara. Kolejnym wydarzeniem, w którym wzięli udział goście było przedstawienie „W szkole jest wesoło” w wykonaniu klasy II, które w sposób humorystyczny opowiadało o życiu w szkole oraz nadejściu długo oczekiwanej wiosny. Potem każda z grup przedszkolnych odwiedzała wszystkie klasy I-III. Nasi uczniowie przyjęli młodszych kolegów miło i serdecznie. Wspólne zabawy, śpiewy i tańce przebiegały w radosnej  atmosferze.

Druga część uroczystego Dnia Otwartego odbyła się po południu na auli gimnazjum. W tej części poza przyszłymi pierwszoklasistami, uczestniczyli również zaproszeni rodzice. Spotkanie rozpoczęło się od przemówienia pani Dyrektor – Ewy Chrabołowskiej, która zachęcała dzieci do podjęcia nauki w naszej placówce. Później przedstawiono ofertę szkoły podstawowej w postaci prezentacji multimedialnej. Zawierała ona m.in. informacje dotyczące kwalifikacji kadry pedagogicznej, bazy lokalowej i wyposażenia szkoły, zajęć programowych oraz pozalekcyjnych, udzielania uczniom pomocy psychologiczno – pedagogicznej.  Po części oficjalnej publiczność obejrzała zabawny musical „Zielony Kapturek”, odwołujący się do zasad prawidłowego żywienia, zagrany przez uczniów klasy III a. Zasady te są jednym z priorytetów, który kształtuje się wśród naszych uczniów, stąd tez wybór takiej tematyki przedstawienia. Po spektaklu swoje umiejętności taneczne zaprezentowała grupa taneczna ZUMBA.  Na koniec  zaproszeni goście mieli możliwość obejrzenia  klaso – pracowni na terenie szkoły podstawowej oraz porozmawiania z wychowawcami klas i dyrekcją, a także zapisania dziecka do naszej placówki.

Dziękujemy wszystkim za pomoc w przygotowaniu tego wydarzania. Również dziękujemy przedszkolakom, wychowawcom oraz rodzicom za przybycie i zainteresowanie naszą placówką.

Jeszcze raz zapraszamy do naszej szkoły.

 

 

Opracowanie: Danuta Dryl I Malwina Szewczuk