18-106 Turośń Kościelna
ul. Białostocka 4a
tel. 85 650 52 10
sekretariat@zs.turosnkoscielna.pl

e.chrabolowska@zs.turosnkoscielna.pl

 

W dniu 11.04.2018r. w naszej szkole gościliśmy pisarkę wierszy dla dzieci, Panią Hannę Niewiadomską. Pani Hanna jest osobą niezwykle pogodną, wesołą i ciepłą, podobnie jak wiersze, które tworzy. Spotkanie przybliżyło uczniom tematykę i okoliczności rozpoczęcia twórczości pisarskiej. Dzięki wskazówkom Pani Hanny wszyscy nabrali pewności, że tworzenie rymów nie jest wcale takie trudne. Potrzeba tylko użyć wyobraźni i mieć dobre chęci. 

Wspólnie z naszym gościem nawet napisaliśmy wiersz. Uczniowie przekonali się, że spędzanie wolnego czasu z książką, a konkretnie z poezją, może być przyjemną formą rozrywki i w dodatku rozwijającą umysł. Warto zadbać o to, aby książka częściej znajdowała się w naszych rękach.

Istniała możliwość zakupienia książki autorstwa naszego gościa, otrzymania imiennej dedykacji, czy zrobienia pamiątkowego zdjęcia.

Po spotkaniu odbył się gminny przedszkolny konkurs recytatorski pt. „Bajczytanki Pani Hanki”, a po nim nasz gość udał się na spotkanie z najmłodszymi słuchaczami czekającymi w przedszkolu. Podziękowaniem za poświęcony dla nas czas, przybycie z Legionowa, a także fantastyczne zaprezentowanie swojej twórczości był portret, wykonany przez byłą uczennicę naszej szkoły, Justynę Podwysocką.

W bibliotece szkolnej znajdują się książki z pamiątkowym wpisem Pani Hani więc zapraszamy i zachęcamy do zgłębiania tematu twórczości naszego gościa. To niecodzienne spotkanie na pewno pozostanie w naszej pamięci na dłużej.

Katarzyna Purta