18-106 Turośń Kościelna
ul. Białostocka 4a
tel. 85 650 52 10
sekretariat@zs.turosnkoscielna.pl

e.chrabolowska@zs.turosnkoscielna.pl

 

Aktualności Przedszkole

 

29 listopada dzieci uczęszczające na zajęcia teatralne, pod kierunkiem p. Moniki Bibułowicz przygotowały przedstawienie p.t. ,,Kłopoty Muchomorka”. Zaprosiły na nie swoich kolegów, koleżanki z przedszkola, pracowników oraz rodziców. Mali aktorzy z dużym zaangażowaniem i odwagą zagrali role muchomorka, jesieni, wiewiórki, sowy, zajączków, jeżyka i wiatru.

22 listopada nasze przedszkole gościło Łapski teatr ,,Karuzela”, który przedstawił dzieciom bajkę pt.: ,,Sklepik z landrynkami”. Aktorzy w bardzo zabawny sposób przedstawili problem spożywania dużych ilości cukru i co nas czeka jeśli go nie ograniczymy.

„Pasowanie na przedszkolaka" to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci z grupy ,,Kropelek” i ,,Gwiazdeczek” które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie.

W czwartek 21 listopada dzieci z grup: Promyczki, Chmurki i Słoneczka wzięły udział w przedstawieniu teatralnym pt. ,,Jak Smok Heniek bajki czytał”. Sztuka miała na celu przybliżenie dzieciom, często już zapomnianych baśni i legend polskich.

Dzień Dyrektora przedszkola i szkoły przypada 22 października. Z tej okazji dzieci z grupy Chmurki i Promyczki zaprosiły nasze Panie Dyrektor Ewę Chrabołowską i Beatę Szymoniuk na wyjątkowe spędzenia tego dnia.

30 września dzieci z grupy Słoneczka, Chmurki i Promyczki udały się do Białegostoku na spektakl p.t. ,,Przygody wilka i zająca”. Przedszkolaki z zapartym tchem przyglądały się wilkowi i jego kolejnym nieudanym, ale bardzo zabawnym próbom złapania zająca.

20 września przedszkolaki z całej Polski świętowały swój dzień. Tego dnia wszystkie dzieci z naszego przedszkola spotkały się na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Turośni Kościelnej, by wspólnie uczcić ten czas.

Jak co roku w naszym przedszkolu w ostatnim tygodniu sierpnia gościliśmy przyszłe przedszkolaki z rodzicami.

W ramach projektu podczas wakacji w lipcu w Naszym Przedszkolu odbył się remont. Wyremontowane zostały trzy sale, pokój logopedy, oraz łazienki. W łazienkach wymienione zostały wszystkie posadzi, glazura oraz instalacje sanitarne. Wstawiony został również brodzik.