18-106 Turośń Kościelna
ul. Białostocka 4a
tel. 85 650 52 10
sekretariat@zs.turosnkoscielna.pl

e.chrabolowska@zs.turosnkoscielna.pl

 

Aktualności Przedszkole

 

14 stycznia dzieci z grup Słoneczka, Chmurki, Promyczki obejrzały w Białostockim Kinie Forum musical profilaktyczny p.t. ,,Co w trawie piszczy, czyli w grupie siła”.

Przedszkole Samorządowe

w Turośni Kościelnej

Zaprasza

Wszystkich przyszłych przedszkolaków z rodzicami na

DZIEŃ OTWARTY

7 marca (czwartek) 2019

zajęcia poranne

3-latki 9.15-10.15

4-latki 9.15-10.15

5-latki 9.15-10.15

6-latki 9.15-10.15

zajęcia popołudniowe

4-latki 14.00-15.00

5-latki 13.00-14.00

Drodzy Rodzice !

Serdecznie zapraszamy

na konsultacje dla rodziców

7 lutego (czwartek)

godzina 17.00-18.00

09.01.2019r.w naszym Przedszkolu odbył się Bal Choinkowy. Tego dnia już od rana w Przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ...nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci - rozpoznać dzieci było bardzo trudno.

Przedszkole Samorządowe w Turośni Kościelnej przy wsparciu finanasowym Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przeprowadziło konkurs plastyczny " Bombka Świateczna". Celem konkursu było:

- rozwijanie wyobraźni, kreatywności i twórczości plastycznej dzieci i rodziców

- integracja dzieci i rodziców podczas wspólnego wykonywania pracy

- promowanie tradycji bożonarodzeniowych,

- stwarzanie możliwości do wykorzystania różnorodnego materiału plastycznego i przyrodniczego, wydobycie jego walorów estetycznych

- prezentacja i popularyzacja działań artystycznych

6 grudnia już z samego rana, dzieci oczekiwały na Świętego Mikołaja. Tego dnia nie było podczas śniadania marudzenia. Wszystko zostało zjedzone w ekspresowym tempie. Nareszcie przedszkolaki zauważyły Świętego Mikołaja, zaglądającego przez okna do dzieci.

W listopadzie w ramach akcji ,,Miś za misia” mali wolontariusze naszego przedszkola zbierali misie oraz materiały plastyczne dla dzieci z oddziału onkologicznego Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku.

W listopadzie dzieci z grup Promyczki, Chmurki i Słoneczka wzięły udział w zajęciach dotyczących min. zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, które odbyły się w Komendzie Miejskiej Policji w Białymstoku. Przedszkolaki w specjalnie do tego wyposażonej sali mogły przez chwilę zostać detektywami, pobierać odciski palców, obserwować jak wyglądają ich linie papilarne.

W piątek 16 listopada dzieci z grup: Promyczki, Chmurki i Słoneczka obejrzały edukacyjny spektakl pt. ,,Zośka, Piraci i wielka draka”. Przedszkolaki przeżywając razem z Zośką jej przygody, mogły się przekonać, że wyobraźnia otwiera drzwi nawet tych najdalszych i najdziwniejszych miejsc.

5 listopada rozstrzygnięty został rodzinny konkurs plastyczny pt. „Moja Mała Ojczyzna”, którego celem było m.in. uczczenie 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę i promowanie postaw patriotycznych wśród dzieci. Na konkurs wpłynęło 16 prac. Komisja konkursowa w składzie: dyrektor Zespołu Szkół w Turośni Kościelnej- pani Ewa Chrabołowska, bibliotekarka- pani Katarzyna Purta oraz logopeda- pani Joanna Strzałkowska wyłoniła laureatów w trzech kategoriach wiekowych.