18-106 Turośń Kościelna
ul. Białostocka 4a
tel. 85 650 52 10
sekretariat@zs.turosnkoscielna.pl

e.chrabolowska@zs.turosnkoscielna.pl

 

Aktualności Przedszkole

2.09.2019 (poniedziałek) rozpoczynamy nowy rok szkolny

Serdecznie zapraszamy dzieci z grupy:

Kropelki do sali numer 3

Gwiazdeczki do sali numer 4

Słoneczka do sali numer 1

Chmurki do sali numer 9 (w budynku Szkoły Podstawowej)

Promyczki do sali numer 8 (w budynku Szkoły Podstawowej)

W dniach 26.08-28.08.2019r.

w godzinach 9.00-11.00

Zapraszamy Rodziców i Dzieci,

które po raz pierwszy rozpoczynają przygodę z przedszkolem

do wspólnych zabawach adaptacyjnych.

We wtorek 18 czerwca na auli Gimnazjum im. ks. Michała Sopoćki odbyło się oficjalne pożegnanie dzieci z zerówki. Uroczystość tradycyjne rozpoczęła się Polonezem.

„CZERWONY KAPTUREK”

W piątek 7 czerwca teatr „RODZICE DZIECIOM” wystawił z okazji „Dnia Dziecka” bajkę pt. „Czerwony Kapturek”.

We wtorek 4 czerwca gościliśmy w naszym przedszkolu przedstawicieli Fundacji „Psi Uśmiech”, którzy przeprowadzili w dwóch najstarszych grupach zajęcia profilaktyczne związane z bezpieczeństwem w kontaktach z psami.

Przerwa wakacyjna

w naszym przedszkolu trwa

Od 1.07.2019 do 31.07.2019

W czwartek 30 maja w naszym przedszkolu odbyła się Olimpijka przedszkolna połączona z obchodami Dnia Rodziny ,,Mamo, Tato poćwicz ze mną”. O tym, jak ważny jest czas spędzony wspólnie z Rodzicami nikogo nie trzeba przekonywać. W tym roku nasze wspólne zmagania sportowe, uroczyście otworzyła Pani Beata Szymoniuk, wicedyrektor naszego przedszkola.

 

 DRODZY RODZICE

 

Serdecznie zapraszamy

na konsultacje dla rodziców

16 maja w godznach 17.00 - 18.00

Od marca realizujemy założenia II edycji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Piękna Nasza Polska Cała” (szczegółowy opis znajduje się w zakładce „Projekty”). 25 kwietnia przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji czytelniczej pod hasłem „Narodowe Czytanie Legend Polskich”.

13 kwietnia w Wiejskim Domu Kultury w Pogorzałkach odbył się powiatowy Festiwal Piosenki Przedszkolaków.  W ponad trzydziestoosobowej grupie uczestników znalazły się dzieci m.in. z Tykocina, Michałowa, Choroszczy, Łap i oczywiście Turośni Kościelnej. Ponieważ konkurs miał potrwać co najmniej kilka godzin, organizatorzy przygotowali dzieciom wyśmienity poczęstunek oraz zapewnili zabawy przy muzyce na czas obrad jury, które miało nie lada orzech do zgryzienia. Nasze przedszkole godnie reprezentowały Maria Dzikowska, Magdalena Motoszko oraz Dorota Urwanowicz, która była, jak się okazało, najmłodszą uczestniczką.  Za wykonanie piosenki ,,A to jeż” Dorotka zdobyła wyróżnienie. Wszystkim naszym przedszkolakom gratulujemy wytrwałości i wysiłku, jaki włożyli podczas przygotowań do występu, oraz odwagi i śmiałości, którą okazali na scenie. GRATULUJEMY!!!

P.S. Serdeczne podziękowania składamy Rodzicom, którzy włączyli się w przygotowanie swoich pociech oraz zgodzili się przywieźć dzieciaki aż do Pogorzałk (mimo obowiązków związanych z przygotowaniami do Świąt Wielkanocnych). DZIĘKUJEMY!

Joanna Olendzka