18-106 Turośń Kościelna
ul. Białostocka 4a
tel. 85 650 52 10
sekretariat@zs.turosnkoscielna.pl

e.chrabolowska@zs.turosnkoscielna.pl

 

W tym roku przygotowaniami do wiosny zajęliśmy się już 19 marca. Do wspólnej pracy przyłączyli się do nas wolontariusze z kl. IIIb z gimnazjum. Uczniowie: Honorata Oniśko, Dominika Milewska, Laura Łapkowska, Gabriela Kołodowska i Michał Szejo, do swoich młodszych kolegów przyszli perfekcyjnie przygotowani.

Oprócz potrzebnych materiałów do wykonania Marzanny, przygotowali historię tradycji topienia słomianej kukły a także przeprowadzili kilka zabaw ruchowych utrwalających nazwy poszczególnych pór roku i ich kolory. Dzieci podzielono na dwa zespoły, które miały za zadanie wykonać Marzanny, z których jedna z nich miała być podarowana najmłodszym przedszkolakom z gr. Gwiazdeczek. Gimnazjaliści i dzieci wykazali się ogromną pomysłowością w pracy. ,,Zimowe Panny”, zostały zrobione z samych ekologicznych materiałów. Elementy połączone zostały za pomocą eko- sznurka i ozdobione kolorową bibułą. 21 marca Chmurki w barwnym pochodzie, z Marzanną na czele i ze śpiewem na ustach, kultywując tradycję, pożegnały zimę, a powitały wyczekiwaną wiosnę!!!

Serdecznie dziękujemy gimnazjalistom i Pani Beatrycze Smaszcz Turosieńskiej, opiekunowi szkolnego wolontariatu za współpracę!!!

 

Eliza Kossakowska