18-106 Turośń Kościelna
ul. Białostocka 4a
tel. 85 650 52 10
sekretariat@zs.turosnkoscielna.pl

e.chrabolowska@zs.turosnkoscielna.pl

 

Strona w budowie

ROK SZKOLNY 2019/2020

ANDRZEJKOWE WRÓŻBY

28 listopada ponownie spotkaliśmy się z Małym Wolontariatem działającym przy Szkole Podstawowej. Tym razem uczniowie zapoznali nas z tradycją Andrzejek. Dzieci wspólnie z panią Danutą Dryl przygotowały nam drobne upominki oraz wesołe wróżby. Rzucając kostką próbowaliśmy się dowiedzieć, co czeka nas w najbliższej przyszłości. W zabawie z butami okazało się, kto z nas otrzyma wkrótce ciekawą niespodziankę. Dzięki naszym starszym kolegom i koleżankom spędziliśmy miło kolejne czwartkowe popołudnie. Serdecznie dziękujemy za wspólną, wesołą zabawę.

KROPELKI i Monika Bibułowicz

MISIE W PRZEDSZKOLU

Światowy Dzień Pluszowego Misia świętowaliśmy razem z rodzicami 25 listopada. Tego dnia zabraliśmy do przedszkola również nasze ulubione maskotki. Spotkanie rozpoczęliśmy od krótkiej rozgrzewki z misiami, którą z uśmiechem poprowadziły obecne na zajęciach mamy. Następnie samodzielnie pokonywaliśmy tor przeszkód, a z kolorowych kwiatów układaliśmy według wzoru małe bukiety dla misiów. Po odśpiewaniu STO LAT pluszakom przystąpiliśmy do wykonywania zadania plastycznego. Z kolorowej włóczki wykleiliśmy piękne, mięciutkie misie i po uporządkowaniu miejsc pracy tańczyliśmy w rytm skocznej muzyki. Pogoda nie zachęcała do spacerów, więc zaprosiliśmy misie do zabaw ruchowych na Magicznym Dywanie. To był wyjątkowy dzień, pełen wrażeń, więc po obiedzie szybko zasnęliśmy, a razem z nami spały również nasze misie.

KROPELKI i Monika Bibułowicz

KREATYWNY PRZEDSZKOLAK I ATLAS LIŚCI

W listopadzie zrealizowaliśmy kolejne zadanie w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Kreatywny Przedszkolak”. Po zapoznaniu z różnymi rodzajami liści każdy z nas z pomocą pań wykonał własny atlas, w którym znalazł się liść dębu, kasztanowca, klonu i brzozy. Każdy liść wykonany został inną techniką. Najbardziej podobało nam się jednak odbijanie naturalnych okazów pomalowanych kolorową farbą.

KROPELKI i Monika Bibułowicz

SPOTKANIE Z MAŁYM WOLONTARIATEM

W listopadzie rozpoczęliśmy współpracę z Małym Wolontariatem, który działa w Szkole Podstawowej im. Stanisława Staszica w Turośni Kościelnej. Będziemy spotykać się z uczniami kl. I-III oraz ich opiekunem- panią Danutą Dryl we czwartki po podwieczorku. Podczas pierwszej wizyty wolontariuszy w przedszkolu poznaliśmy ich bliżej dzięki wspólnym zabawom integracyjnym. Chętnie słuchaliśmy również wierszy czytanych przez starszych kolegów i koleżanki. Nie możemy doczekać się już kolejnego spotkania.

KROPELKI i Monika Bibułowicz

JESIENNE MANDALE

Od października realizujemy w naszej grupie ogólnopolski projekt edukacyjny "Kreatywny Przedszkolak", którego głównym celem jest uruchamianie naszej twórczości, byśmy potrafili zrobić "coś z niczego". W każdym miesiącu będziemy wykonywać jedno zadanie i jednocześnie uczyć się współpracy, porządkowania miejsca pracy, doskonalić motorykę małą oraz umiejętność koncentracji i skupienia. Pierwszym zadaniem było wykonanie jesiennych mandali. Do ich stworzenia wykorzystaliśmy dary jesieni: szyszki, orzechy włoskie, kasztany, jarzębinę, liscie oraz głóg. Najpierw w dwóch grupach ułożyliśmy duże mandale na dywanie, a potem każdy z nas stworzył własną, oryginalną mandalę na bazie masy solnej. Ostatni etap polegał na pomalowaniu mandali na jesienne kolory.

KROPELKI i Monika Bibułowicz

DZIEŃ KROPKI

W piątek 13 września obchodziliśmy w naszej grupie Międzynarodowy Dzień Kropki. To święto kreatywności, odwagi w pokonywaniu trudności, zabawy i wiary we własne możliwości. Tego dnia na naszych zajęciach dominowały kropki. Wspólne zabawy rozpoczęliśmy od przeczytania książeczki o niesfornych kropkach zmieniających kolor i położenie. Przez resztę dnia prezentowaliśmy swoje umiejętności. Okazało się, że chociaż mamy tylko 3 lata wiele potrafimy. Umiemy już stanąć w kole i zrobić wężyk, niektórzy pewnie stoją na jednej nodze, inni sprawnie przeskakują przez przeszkody, są wśród nas nawet tacy, którzy znają kolory (również po angielsku). Potrafimy skupić się na zabawie, wykonywać polecenia i odbijać stempelki. Samodzielnie jemy posiłki i sprzątamy po sobie salę. Umiemy chodzić na spacery z wężem i coraz rzadziej płaczemy z tęsknoty za rodzicami.

 

 

OTO MY

Każdy z nas jest inny, mamy różne zainteresowania i umiejętności. Różnimy się wyglądem zewnętrznym oraz temperamentem. Od 1 września połączyło nas przedszkole. W grupie Kropelki spotykamy się codziennie, by wspólnie bawić się i poprzez zabawę poszerzać swoją wiedzę oraz zdobywać nowe umiejętności. Na razie uczymy się panować nad emocjami i tęsknotą za rodzicami. Staramy się nie płakać, niestety nie zawsze udaje nam się powstrzymać napływające do oczu łzy. Wiemy, że z każdym dniem będzie łatwiej, ponieważ staniemy się bardziej samodzielni i pewni siebie. Pierwszy tydzień upłynął nam na wzajemnym poznawaniu się. Mamy za sobą już pierwsze zajęcia, poznaliśmy kilka piosenek i zabaw, z radością malowaliśmy palcami i bawiliśmy się na podwórku. Nieśmiało nawiązujemy pierwsze kontakty z nowymi kolegami i koleżankami, pomagamy też pani i sobie nawzajem. Przed nami jeszcze wiele niezapomnianych chwil, na które czekamy z niecierpliwością.

Monika Bibułowicz i Kropelki