18-106 Turośń Kościelna
ul. Białostocka 4a
tel. 85 650 52 10
sekretariat@zs.turosnkoscielna.pl

e.chrabolowska@zs.turosnkoscielna.pl

 

Dnia 28.05.2013r. odbył się turniej o nazwie „Szczypiorniak na Orlikach 2013”. Turniej rozpoczął się na Orliku w Turośni Kościelnej.

Jednak z powodu nawałnicy i mocnych opadów deszczu turniej został przeniesiony na halę sportową organizatora turnieju Zespołu Szkół w Turośni Kościelnej. 
Turniej rozpoczął się o godzinie 9.00 i trwał do godz. 15.00. W zawodach wzięło udział 5 drużyn damskich: Szkoła Podstawowa w Tołczach, Szkoła Podstawowa w Turośni Dolnej, Szkoła Podstawowa w Poświętnem oraz dwie drużyny ze Szkoły Podstawowej w Turośni Kościelnej. Zespoły zostały podzielone na 2 grupy. Rozegrano mecze w grupach a następnie mecze finałowe. Zwycięską drużyną okazały się dziewczęta z Poświetnego, drugie miejsce zajęły dziewczęta z Turośni Kościelnej 1, a trzecie miejsce zespół z Tołcz. Miejsce 4 wywalczyła szkoła z Turośni Kościelnej 2, a miejsce 5 Turośni Dolnej. 


szcz11

 


szcz21


W zawodach wzięło udział także 5 drużyn męskich: Szkoła Podstawowa w Tołczach, Szkoła Podstawowa w Turośni Dolnej, Szkoła Podstawowa w Poświętnem oraz dwie drużyny ze Szkoły Podstawowej w Turośni Kościelnej. Zespoły zostały podzielone na 2 grupy. Rozegrano mecze w grupach a następnie mecze finałowe. Zwycięską drużyną okazali się chłopcy z Poświetnego, drugie miejsce zajęła drużyna z Turośni Kościelnej 1, a trzecie miejsce zespół z Turośni Dolnej. Miejsce 4 wywalczyła szkoła z Tołcz, a miejsce 5 Turośni Kościelna 2 . 


szcz31

 


szcz41


Wszyscy uczestnicy dostali wodę oraz gorący posiłek ufundowane przez Zespół Szkół w Turośni Kościelnej oraz wójta gminy Turośń Kościelna.