18-106 Turośń Kościelna
ul. Białostocka 4a
tel. 85 650 52 10
sekretariat@zs.turosnkoscielna.pl

e.chrabolowska@zs.turosnkoscielna.pl

 

27 maja 2013 roku odbyła się Olimpijka Gminna 2013.

W Olimpijce uczestniczyło 162 uczniów klas I, II i III ze szkół z terenu Gminy Turośń Kościelna tj. Szkoła Podstawowa w Tołczach, Szkoła Podstawowa z Turośni Kościelnej, Szkoła Podstawowa z Turośni Dolnej. 


oli11

 


oli21


Oficjalne powitanie uczestników Gminnej Olimpijki 2013 przez panią dyrektor Zespołu Szkół w Turośni Kościelnej- Bożenę Nienałtowską.
Uczniowie Szkół Podstawowych konkurowali w następujących 12 konkurencjach: 
1. Rzut do celu. 
2. Unihokej zakończony strzałem na bramkę. 
3. Skoki na piłkach z „uszami”.
4. Równoważnia, skoki zawrotne na ławeczce .
5. Przejście pod płotkami .
6.”Mini deskorolka”. 
7. Slalom z pachołkami z piłką do piłki nożnej. 
8. Tenis ziemny-ćwiczenie na koordynację ruchów.
9. Rzut do celu (plastikowe butelki na stojaku). 
10. Piłka nożna- celność. 
11. Piłka ręczna- rzut do bramki 
12. Bieg na 30 metrów.

Za zdobycie trzech pierwszych miejsc w biegu na 30 metrów zwycięzcy otrzymali medale i koszulki, natomiast miejsca od 4 i więcej nagrodzone zostały symbolicznymi medalami za udział w biegu. 


oli31


Zwycięzcami w klasie I w kategorii dziewcząt zostały: 1 miejsce Kinga Kowalczuk, 2 miejsce Marta Krajewska, 3 miejsce Agnieszka Opat, w kategorii chłopców: 1 miejsce Bruszewski Jakub, 2 miejsce Zimnoch Mateusz, 3 miejsce Motoszko Jakub. W klasie II w biegu na 35 metrów w kategorii dziewcząt zwyciężyła Busłowska Martyna, 2 miejsce Januszewska Dominika, 3 miejsce Zuzanna Gierejko. W kategorii chłopców: 1 miejsce Marcin Czykier ,2 miejsce Krysiewicz Przemek, 3 miejsce Kondzior Cyprian. W klasie III w biegu na 40 metrów zwyciężyła Mularczyk Zuzanna, 2 miejsce Choińska Gabriela, 3 miejsce Zambrowska Julia. W kategorii chłopców: 1 miejsce Borowski Jakub 2 miejsce Łapkowski Dawid, 3 miejsce Więsław Cyprian.
 


oli41


Nagrody wręczył wójt Gminy Turośń Kościelna- Grzegorz Jakuć
Wszyscy uczestnicy Gminnej Olimpijki otrzymali pamiątkowe medale za uczestnictwo w sportowej rywalizacji i pokonanie wszystkich 12 konkurencji. Wszystkie nagrody zakupiono z funduszy pozyskanych Z Urzędu gminy Turośń Kościelna w zakresie zadań własnych Gminy w zakresie tworzenia warunków sprzyjających rozwojowi sportu w 2013 roku.